ІФКМ © Про сайт | Контакти

Iвано-Франкiвський Краєзнавчий Музей

 Івано-Франківський краєзнавчий музей презентує виставку " УПА – відповідь нескореного народу", сформовану на основі документів Українського інституту національної  пам’яті

  Унікальні фотографії, розсекречені документи, мапи та інфографіка передають атмосферу безкомпромісної боротьби повстанців проти нацистського та комуністичного тоталітарних режимів. УПА постала в обороні українців проти цих двох монстрів. Проект акцентує увагу на збройному опорі українських націоналістів Радянському Союзу та нацистській Німеччині.

  Перебіг бойових дій між підрозділами УПА та частинами військ НКВД–МГБ, бої повстанців з нацистами, анатомію й методи дій підпільної армії, контрповстанські операції радянської держбезпеки і каральні акції нацистських спецслужб продемонстровані мовою документів. Висвітлюється ідеологічне протиборство між націоналістами й комуністами, з одного боку, та нацистськими загарбниками – з іншого. Також ідеться про антикомуністичну й антинацистську співпрацю бандерівців з визвольними рухами сусідніх народів, участь колишніх повстанців у розвалі системи ГУЛАГу й перебування у нацистських концтаборах.

    Виставка працює з 6 по 31 березня 2018 р.


Виставка “УПА – відповідь нескореного народу