ІФКМ © Про сайт | Контакти

Iвано-Франкiвський Краєзнавчий Музей

В Івано-Франківську триває і отримує нову якість проект «Врятуймо скарби разом!». В його рамках було відреставровано дванадцять ікон XVIII—XIX ст. які стали окрасою збірки і тепер експонуються в залах Івано-Франківського краєзнавчого музею.


А значно більша їхня кількість потребує реставрації.


"Введення у храм" і "Коронування Богородиці", Святий Миколай і Архангел Михаїл, Святий пророк Ілля і Первосвященик Захарія — ці та багато інших давніх ікон з Калущини і Рогатинщини, Долинщини і Богородчанщини 18-19 сторіч промовляють зі стін краєзнавчого музею. Вони отримали нове життя завдяки майстрам-реставраторам, сприянню небайдужих людей-меценатів і прийнятним умовам зберігання у музеї. Якраз головною метою проекту "Врятуймо скарби разом!" і є збереження та популяризація творів сакрального мистецтва національної спадщини.


Розробці проекту передувала робота на початку 90-х років минулого століття першого фахового реставратора на Прикарпатті Миколи Канюса. З кінця 90-х справою відродження унікальних творів сакрального мистецтва нашого краю опікується ініціатор і куратор проекту завідувач відділу реставрації краєзнавчого музею Валерій Твердохліб:


На заклик проекту «Врятуймо скарби разом!» першими долучились ієрархи українських церков. Значну допомогу надала і тодішня обласна влада.


Тепер до нього долучаються як нові небайдужі люди, так і громадські організації. Проект запрошує долучитись до благодійної справи відновлення скарбів усіх небайдужих.


http://pravda.if.ua

2008

2009

2011

2012