ІФКМ © Про сайт | Контакти

Iвано-Франкiвський Краєзнавчий Музей

Доля, вишита на рушниках

Виставка українських рушників

 з колекції Геннадія Гриценка та Валентини Власенко

 Протягом багатьох років відомий івано-франківський художник, науковець, громадський діяч Геннадій Гриценко вивчає народне мистецтво, захоплюється, зокрема, вишитими рушниками, сорочками, килимами. Орнаменти та символи народного мистецтва надихають Геннадія Гриценка у його власній творчості. З-поміж  робіт  вирізняються твори народної тематики, де художник розкриває красу українського орнаменту в жіночих плахтах, сорочках, чоловічих поясах, кептарях тощо.

 Зацікавлення вишивкою спонукало Геннадія Гриценка та його дружину Валентину Власенко до збирання найкращих зразків цього декоративно-ужиткового мистецтва, в результаті чого сформувалася цінна колекція, що налічує понад сотню творів народних майстрів-вишивальниць.

 В Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрито виставку «Доля, вишита на рушниках» з колекції подружжя, де представлено рушники з різних регіонів України – Київщини, Сіверщини, Слобожанщини, Гуцульщини, Бойківщини. На виставці також можна оглянути картини самодіяльних художників.

 Колекція неодноразово експонувалася в музеях Івано-Франківщини, Буковини, м. Києва.

При відвідуванні виставки просимо дотримуватися вимог карантину.

          Виставка працює з 10 грудня 2020 р.