ІФКМ © Про сайт | Контакти

Iвано-Франкiвський Краєзнавчий Музей

У приміщенні Івано-Франківського краєзнавчого музею представлена для огляду виставка декоративних фіалок  “Осінній вернісаж”,  організована відділом природи музею,Івано-Франківським міським клубом “Фіалки Прикарпаття”  (голова клубу Кіт О,П.) та Львівським міським клубом “Фіалка Галичини”  (голова клубу Іваницький А.М.).

 Розведенням декоративних сортів, так званих «африканських фіалок» (сенполій, ахиминесів, стрептокарпусів, глоксиній та ін.), члени клубу займаються близько десяти років.

 У дикому стані далекі родичі цих декоративних рослин з красивими квітками ростуть в тропіках і субтропіках Африки та Південної Америки і відносяться вони до родини Геснерієві (130 родів, 2000 видів). Запилення в них проходить по різному; перехресне запилення, самозапилення, запилення комахами (різноманітні мухи, метелики , бджоли), а в Бразілії деякі види запилюються найменшими пташками - колібрі.

 Завдяки своїй декоративності ці рослини зацікавили ботаніків, садоводів, селекціонерів. Зрозуміло, що звернули вони увагу на ті дикі види, для яких характерне самозапилення або перехресне запилення.

 Найбільш популярними серед селекціонерів є сенполії, їх виведено понад 15000 сортів.

 Цього разу на виставці представлено понад 300 сортів декоративних фіалок з колекцій Кіт О. П., Радловської Г. М., Надольської Н. Д. (м. Івано-Франківськ) та колекцій Іваницького А. М. і Сирватки Марії з міста Львова. В основному ці сорти виведені селекціонерами з різних країн Африки, Америки та Європи. На Україні селекцією цих рослин займаються в таких містах: Київ, Луганськ, Запоріжжя, Вінниця, Львів, Одеса.

 Запрошуємо відвідати виставку. Тут ви зможете не тільки милуватися красою цих дивовижних рослин, але й отримати консультації по розведенню та догляду за ними.


 Виставка працюватиме з 20.11. по 22.11.2015 року.