ІФКМ © Про сайт | Контакти

Iвано-Франкiвський Краєзнавчий Музей


  Ініційована Шведським інститутом після Копенгагенської конференції з питань зміни клімату, ця виставка стала виразником активної позиції Швеції щодо зміни клімату та стану природного середовища на планеті. Експозиція з робіт п’яти шведських карикатуристів “Facing the Climate” (оригінальна назва мандрівного проекту) з кінця 2010 року подорожує світом, запрошуючи приєднатися до неї місцевих художників у кожній країні. Доповнена їхніми роботами та місцевим контекстом, виставка отримує широкий резонанс серед відвідувачів. Виставку відвідало вже понад 250 тисяч осіб у 17 країнах світу.

  У 2011 році виставка розпочала подорож містами України. Її вітали в Донецьку, Дніпропетровську та Києві, в Миколаєві, Полтаві й Харкові. Подорож 2013 року почалася навесні в Одесі, у вересні експозицію відвідали тисячі гостей мультидисциплінарного міжнародного фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST’13. Далі – до Івано-Франківська та Львова.

  Виставкова частина проекту складається з творів шведських карикатуристів та запрошених до участі українських митців, котрі висловлюють занепокоєння загальним станом природного середовища і ресурсів нашої планети. Тут є роздуми про причини й  наслідки, є сатиричний погляд на повсякденне життя і особисту відповідальність за зміну клімату Землі, за надмірне споживання і недбалість на побутовому рівні.

В Івано-Франківську окремий розділ експозиції складають роботи студентів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.