ІФКМ © Про сайт | Контакти

Iвано-Франкiвський Краєзнавчий Музей

   Представлено одяг етнографічних регіонів Прикарпаття з фондів краєзнавчого музею та колекція конопляного одягу та старожитностей Покуття народного майстра України Олександри Григорук.

    Народилася та виросла Олександра Іванівна в с. Ганьківці Снятинського району.  Тому, напевно, із молоком матері вона вбирала любов до рідного краю та його традиційного мистецтва.  Захоплення вишивкою їй з самого дитинства привила бабуся. Про такі моменти п. Олександра згадує так: «… я приходила зі школи, сідала коло вікна та й вишивала з бабусею».

    Вишивка вишивкою, а професію вона здобула зовсім не мистецького спрямування. Навпаки, обрала дуже відповідальну, тяжку роботу лікаря. Були роки клопіткої, наполегливої праці за покликом фаху. Та проти веління серця не підеш. І з часом п. Олександра повернулася до своєї улюбленої справи.    

     З 1990 року разом зі своїм найкращим другом, партнером, порадником, а заразом і чоловіком вони збирали старожитності, давні сторічні рулони з конопель. Довгий час Олександра Іванівна бачила в них одяг, але сама не могла його пошити. Та знайшлися люди, які порозумілися між собою, яких об’єднала спільна справа і з часом ідея була реалізована в життя. Так, хоббі переросло в бізнес.

     Зараз Олександру Іванівну знають та шанують колеги по цеху. Вона зі своїми роботами є постійною учасницею багатьох виставок, ярмарок, фестивалів… ЇЇ творіння розійшли по світу. Бо кожен вибір – річ індивідуальна, неповторна та особлива. Власне, підтвердженням цього є її роботи, більш детально які Ви зможете оглянути.

Свято національного одягу

А також можна переглянути ще репортажі за наступними посиланнями:

“Давні етно-мотиви презентували франківцям у сучасному вбранні“

Відеоновини каналу 24.


“У Краєзнавчому музеї — виставка сучасного одягу з етномотивами”

 Відеоновини каналу 402