ІФКМ © Про сайт | Контакти

Iвано-Франкiвський Краєзнавчий Музей

Історія  Івано-Франківського краєзнавчого музею офіційно розпочата постановами Тимчасового управління Станіславської області від 11 листопада та 1 грудня 1939 року, в яких йшлося про створення Станіславського історико-краєзнавчого музею ім. 17 вересня. Збірка новоствореного музею формувалася на основі збірок Покутського музею та музею Гуцульщини в селі Жаб’є, а також окремих приватних колекцій.

Відкриття Івано-Франківського краєзнавчого музею  відбулося 1 травня   1940 року в будинку на вул. Галицькій, 7. На той час в експозиції  музею були  розділи: історії, народної творчості, природи та книгозбірня.

З 1957 року під музей передано приміщення міської ратуші (архітектор Треля). Після ремонту, 26 квітня 1959 року, відкрито нову експозицію.

Нині Івано-Франківський краєзнавчий музей – значний науковий і культурний центр Прикарпаття. Тут розгорнуті експозиції відділів природи, історії, народного мистецтва, іконопису. В структурі музею також функціонують відділи: фондів, науково-освітній, науково-методичний та 7 музеїв на правах філій, які розташовані у районах області.

Щорічно музей як науковий центр проводить наукові конференції, семінари та краєзнавчі читання.                                                                                                      Михайло Паньків